|
2020-12-30 11:18:47
BĘDZIEMY
|
 Filmowa niespodzianka od Teatru Akt na Sylwestra.
Co nas czeka w Nowym Roku?
Wystarczy przyjrzeć się bąbelkom w szampanie.
Bawcie się dobrze.
Będziemy:)
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
 Filmowa niespodzianka od Teatru Akt na Sylwestra.
Co nas czeka w Nowym Roku?
Wystarczy przyjrzeć się bąbelkom w szampanie.
Bawcie się dobrze.
Będziemy:)
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
|
2020-12-16 18:22:07
Grochów Grochów Odbicia
|
Grochów Grochów Odbicia w sobotę 19 grudnia od 19.00 na kanale Youtube https://youtu.be/05TiIP_1wpo. Film będzie dostępny do końca roku 2020.
Grochów Grochów Odbicia w sobotę 19 grudnia od 19.00 na kanale Youtube https://youtu.be/05TiIP_1wpo. Film będzie dostępny do końca roku 2020.
|
2020-12-10 21:44:58
Grochów Grochów Odbicia
|
Próby do spektaklu Odbicia inspirowanego książką fotograficzno-poetycką autorstwa Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha Odbicia Grochowa kończą się filmowo-teatralno-muzyczną opowieścią w wykonaniu grupy Grochów Grochów. Film będzie dostępny online na FB i YT od 19 do 31 grudnia 2020. Kamera prowadzona przez Roberta Jędrzejewskiego ukazuje wielowymiarowy dialog przeszłości z naszym tu i teraz. Zamknięte w kadrach (...)
Próby do spektaklu Odbicia inspirowanego książką fotograficzno-poetycką autorstwa Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha Odbicia Grochowa kończą się filmowo-teatralno-muzyczną opowieścią w wykonaniu grupy Grochów Grochów. Film będzie dostępny online na FB i YT od 19 do 31 grudnia 2020.
Kamera prowadzona przez Roberta Jędrzejewskiego ukazuje wielowymiarowy dialog przeszłości z naszym tu i teraz. Zamknięte w kadrach odbicia budynków, miejsc, ludzi i sytuacji przeniknięte są krótkimi wstawkami opowiedzianymi przez poetę. Artystyczny dokument jest impresją o losach ludzi, których w „pewnym grochowskim miejscu” osadzono.
W ramach spotkań teatralnych Grochowa Grochowa w 2020 roku odbyły się warsztaty z aktorami teatru ruchu: Sylwią Hanff, Krzysztofem Jerzakiem, Tomaszem Musiałowiczem i Markiem Kowalskim oraz spotkanie z autorem książki Pawłem Łęczukiem.
Opieka artystyczna: Marek Kowalski i Tomasz Musiałowicz
Muzyka, zdjęcia, montaż: Robert Jędrzejewski
Występują: Anna Ługowska, Magdalena Kocimruk, Wiktoria Ochocka, Ada Lisewska, Yana Zrazhevskaya, Monika Maria Kowalska, Anna Nojszewska, Jan Stanisław Kowalski, Dominik Muraszko, Heniek Małolepszy, Paweł Coolek Kulesza, Mariusz Kaleta, Paweł Łęczuk.
Produkcja: Teatr Akt
|
2020-11-17 08:00:36
Ananke w Teatrze Akt
|
Rejestracja premiery spektaklu Ananke dostępna będzie od 28.11 godz. 19.00-30.11 godz. 23.00 na kanale Youtube https://youtu.be/kMurlIYJwYo i na stronie Teatru Akt na Facebooku https://www.facebook.com/teatr.akt Ananke to statyczny dramat oczekiwania inspirowany utworem Stanisława Wyspiańskiego Warszawianka. Nawiązuje do popularnego motywu pożegnania ukochanego idącego na bój, niosąc w sobie także znaczenia metaforyczne i ikoniczne dotyczące wolności, miłości, pamięci (...) 
i na stronie Teatru Akt na Facebooku https://www.facebook.com/teatr.akt
Ananke to statyczny dramat oczekiwania inspirowany utworem Stanisława Wyspiańskiego Warszawianka. Nawiązuje do popularnego motywu pożegnania ukochanego idącego na bój, niosąc w sobie także znaczenia metaforyczne i ikoniczne dotyczące wolności, miłości, pamięci historycznej.
W dramacie losu, przeznaczenia „Ananke” przeplatają się dwie przeciwstawne tonacje niosące ze sobą radość, jak i śmierć, towarzyszące postaciom noszącym piętno halucynacji, wizji i fantasmagorii.
W tym nastrojowym teatrze wizualno-muzycznym, poza słowami, rozegra się dramat losu na dwóch płaszczyznach: poszczególnych jednostek i zbiorowy dramat całego narodu.
To ryt przejścia z przeszłości do dnia dzisiejszego, rana, z której popłynie nowe życie.
Odwołanie do powstania listopadowego przez pryzmat Wyspiańskiego w miejscu jednej z najważniejszych bitew stanowić będzie unikatowe połączenie rzeczywistości historycznej i współczesnej w rocznicę wybuchu powstania listopadowego.
Spektakl Ananke powstał dzięki współpracy Marka Kowalskiego z Teatru Akt, Anny Ługowskiej ze Sztuki Ciała i kompozytora Roberta Jędrzejewskiego.
Zapis premiery spektaklu dostępny będzie na kanale Youtube 28.11 godz. 19.00 do 30.11 godz. 23.00
Link do obejrzenia spektaklu podamy przed premierą.
Wstęp wolny, miło będzie, jak wesprzecie zbieranie funduszy na utrzymanie siedziby Teatru Akt na https://zrzutka.pl/d3dwfy.
Występują:
Maria – Anna Ługowska
Józef Rudzki – Marek Kowalski
Stary Wiarus – Robert Jędrzejewski
Według pomysłu Marka Kowalskiego
Muzyka – Robert Jędrzejewski
Światło – Krzysztof Skarżyński
Witraże – Tadeusz Jarosiewicz
Video – Sylwia Zawadzka
Zdjęcie – Izabella Kowalska
Produkcja – Teatr Akt
Premiera 29 listopada 2020 Teatr Akt Warszawa Łaziebna 9
Ananke współfinansuje m.st Warszawa.
|
2020-10-16 11:10:39
POEzja w Teatrze Akt
|
Zainspirowany życiem i twórczością E.A Poe spektakl POEzja – to retrospekcja obrazów epoki epatującej przywiązaniem do fantastycznych wizji umysłu, nieskrępowanego barierą czasu , ani przestrzeni. ,,Mowa pióra” ma przełożenie na ,,język ciała”, w mimice, gestach, poza słowami znajdują odzwierciedlenie emocje, u podnóża których leżało powstanie Ulalume, Kruka, Annabel Lee, Berenice, Zagłady domu Usherów, Zabójstwa przy (...) 
Zainspirowany życiem i twórczością E.A Poe spektakl POEzja – to retrospekcja obrazów epoki epatującej przywiązaniem do fantastycznych wizji umysłu, nieskrępowanego barierą czasu , ani przestrzeni. ,,Mowa pióra” ma przełożenie na ,,język ciała”, w mimice, gestach, poza słowami znajdują odzwierciedlenie emocje, u podnóża których leżało powstanie Ulalume, Kruka, Annabel Lee, Berenice, Zagłady domu Usherów, Zabójstwa przy Rue Morgue – arcydzieł literatury światowej.
Nie spodziewamy się i nie wymagamy wiary dla wielce poufnej skądinąd makabreski, którą chcemy pokazać. Bylibyśmy doprawdy szaleńcami, gdybyśmy się tego spodziewali w chwili, gdy własne nasze zmysły odmawiają nam swego świadectwa. O nie, szaleńcami nie jesteśmy, i mamy zupełną pewność, że nie majaczymy.
A całe zamieszanie związane jest z osobą Allana Edgara Poego, który utracił kobiety, które kochał. Ich nieobecność odegrała dużą rolę w jego pisarstwie. Według Poego, który często koncentrował się na stracie i śmierci w swoich dziełach „śmierć pięknej kobiety jest bez wątpienia najbardziej poetyckim tematem na świecie”.
Naszym zamiarem jest jasne, treściwe i bezstronne podanie do wiadomości powszechnej szeregu nagich zdarzeń z zakresu życia domowego. Nie chcemy, by zdarzenia owe w swych skutkach przeraziły Was, wzięły na męki, unicestwiły, bo „co widzimy, co się zdaje, snem we śnie wciąż pozostaje”.
Reżyseria: Roman Woźniak
Występują: Agnieszka Musiałowicz, Karolina Banaszek, Marta Suzin, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński
Muzyka: Robert Jędrzejewski
Spektakl POEzja zrealizowany w ramach Cudnych Manowców współfinansowanych przez m.st Warszawa.
Bilety w cenie 25 zł dostępne przed spektaklami i na ewejściówkach.
Możliwość wcześniejszej rezerwacji: kontakt@teatrakt.pl
Prezentacja według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
|
2020-09-07 19:42:29
Legendy Olszynki
|
Dnia 13 września o godz. 17.00 po raz dziewiąty spotkamy się na Legendach Olszynki, artystycznym spacerze po drogach, ścieżkach i bezdrożach Olszynki Grochowskiej. Eskapada rozpocznie się przy pętli autobusowej Olszynka Grochowska, róg Makowskiej i Chłopickiego. Teatralizowany spacer z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów, zaciekawionych historiami z przeszłości, a także pewną aurą (...) 
Dnia 13 września o godz. 17.00 po raz dziewiąty spotkamy się na Legendach Olszynki, artystycznym spacerze po drogach, ścieżkach i bezdrożach Olszynki Grochowskiej. Eskapada rozpocznie się przy pętli autobusowej Olszynka Grochowska, róg Makowskiej i Chłopickiego.
Teatralizowany spacer z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem widzów, zaciekawionych historiami z przeszłości, a także pewną aurą tajemniczości i niedostępności okolicy. Eskapadzie towarzyszyć będą muzyka, plastyka, literatura, teatr, jak i „miłe okoliczności przyrody”. Odwoływać się będziemy do matrycy miejsca badając jego aspekty społeczne, środowiskowe i historię krajobrazu kulturowego.
Poprzednie odsłony Legend Olszynki były pozytywnym i rzadko spotykanym doświadczeniem kulturalnym dla widzów, jak i wykonawców, miejmy nadzieję, że tak będzie również w tym roku.
Organizatorem Legend jest Teatr Akt, niezależna grupa teatralna działającą w formie stowarzyszenia od 1991 roku. Początkowo zespół tworzy w dziedzinie teatru pantomimy i teatru ruchu. Z czasem główną sceną wypowiedzi artystycznej staje się plener i ze spektaklami ulicznymi grupa kontynuuje teatralną przygodę podróżując do dużych i małych miast i miasteczek w Polsce i za granicą. Domeną wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku, tańca i wszelkiego rodzaju akrobacji. Od 2010 siedzibą grupy jest budynek przy ulicy Łaziebnej 9 na Olszynce Grochowskiej, który jest bazą do realizacji teatru objazdowego, a także lokalnych, warszawskich projektów artystycznych.
Udział wezmą:Ewa Ampulska, Agnieszka Musiałowicz, Marta Suzin, Karolina Banaszek, Marek Kowalski, Dominik Muraszko, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Janusz Porębski, Błażej Kowalski, Adam Sztorc, Mirella Kurkowska, Heniek Małolepszy, Orkiestra im. Ludwika Sarskiego
Kurator wyprawy: Marek Kowalski
Legendy Olszynki odbywają się w ramach Cudnych Manowców współfinansowanych m.st Warszawa.

Tytuł sezonu teatralnego w Teatrze Akt zaczerpnięty od grochowskiego poety Edwarda Stachury z wiersza Jak,
„…jak biec do końca, potem odpoczniesz, potem odpoczniesz
cudne manowce, cudne manowce, cudne manowce”.
www.teatrakt.pl
Prezentacja według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
1. Obowiązek zachowania 1,5-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami.
2. Obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu na teren imprezy i przy wyjściu. Widzów obowiązują osłony na twarz.
3. Dostęp do toalet i umywalek z wodą, mydłem i środkami do dezynfekcji, z obsługą, która regularnie je myje i dezynfekuje. Dezynfekowanie toalet i umywalek po każdym dniu
imprezowym.
4. Działalność gastronomiczna i handlowa nie będzie prowadzona.
5. Środki do mycia i dezynfekcji są dostępne na terenie imprezy, m.in. w toaletach oraz przy wejściach na teren imprezy i wyjściach, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.
6. Przeszkolona pracownicy obsługi wydarzenia dba o zachowanie wszelkich ustalonych procedur.
7. Publiczność usytuowana w odległości 3 metrów od sceny/artystów.
|
2020-08-28 11:09:49
Ja gore Teatru Akt w Zielonce 11 września godz. 20.00
|
Tradycja prezentacji teatru plenerowego w Zielonce sięga roku 2006, kiedy odbył się się pierwszy Plener Zielonka. Występy z niewielkimi przerwami były kontynuowane w następnych latach. W tym roku w dniu 11 września o godz. 20.00 organizator Teatr Akt zaprasza na skwer „po koszarowcu” przy ul. Wojska Polskiego na spektakl Ja gore. Święto ognia, wody, słońca (...) 
Tradycja prezentacji teatru plenerowego w Zielonce sięga roku 2006, kiedy odbył się się pierwszy Plener Zielonka. Występy z niewielkimi przerwami były kontynuowane w następnych latach.
W tym roku w dniu 11 września o godz. 20.00 organizator Teatr Akt zaprasza na skwer „po koszarowcu” przy ul. Wojska Polskiego na spektakl Ja gore.
Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości zainspiruje widowisko Teatru Akt.
Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony „rozpala” swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Tytuł spektaklu zaczerpnięty z opowiadania Henryka Rzewuskiego ze słynną kwestią „Pan tu, panie Pogorzelski, robisz swoje – a ja gorę!”
Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.
„Polecam też świetny spektakl teatru AKT z Warszawy “Ja gore”. To ich najlepsze i najbardziej atrakcyjne
przedstawienie pełne ognia, które objechało cały świat.
– mówił R. Czechowski, dyrektor Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze”
www.zielonanews.pl
„Uwielbiam aktorów aktu. Dziękuję za radość, łzy i inne emocje. Spektakle są tak magiczne ze nie można
oderwać oczu – ja gorę.”
Magdalena Doroch
Link do filmu – https://youtu.be/Pe8BqZCDbIA
Reżyseria, choreografia – kreacja zespołowa
Czas trwania – 55 minut
Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Paweł Kulesza
Światło: Adam Sztorc
Spektakl w różnych wersjach oraz jego fragmenty były prezentowane na festiwalach w: Rzymie, Tokio, Palermo, Linz, Cividale del Friuli, Stromboli, Lipari, Oberhausen, Warszawie, Przasnyszu, Świdnicy.
www.teatrakt.pl
Spektakl finansowany z budżetu Miasta Zielonka w ramach Działania na rzecz pielęgnowania kultury i tradycji – plener teatralny.
Partnerem Teatru Akt jest Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce.
Prezentacja według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

|
2020-08-25 14:24:51
AKTualności sierpniowe
|
31 lipca, 1, 2 sierpnia Ja gore Wertep Festival Białowieża 7 sierpnia godz. 20.30 Fantomy Cudne Manowce Łaziebna 9 Warszawa 8 sierpnia godz. 17.00-22.00 Majówka teatralna Gocław Warszawa 9 sierpnia godz. 20.30 Płonące laski 4 Poznań 11, 12 sierpnia godz. 19.00 Festiwal Butohpolis Łaziebna 9 15 sierpnia godz. 21.00 Ja gore Czarnków Plac Wolności 16 (...) 
31 lipca, 1, 2 sierpnia Ja gore Wertep Festival Białowieża
7 sierpnia godz. 20.30 Fantomy Cudne Manowce Łaziebna 9 Warszawa
8 sierpnia godz. 17.00-22.00 Majówka teatralna Gocław Warszawa
9 sierpnia godz. 20.30 Płonące laski 4 Poznań
11, 12 sierpnia godz. 19.00 Festiwal Butohpolis Łaziebna 9
15 sierpnia godz. 21.00 Ja gore Czarnków Plac Wolności
16 sierpnia godz. 21.00 Ja gore Festiwal Sztuka Ulicy Centrum Praskie Koneser
28 sierpnia godz. 20.00 Płonące laski 4 Arkady Sztuki Warszawa
29 sierpnia godz. 19.30 Płonące laski 4 Pępek Festiwal Muzyki Międzypokoleniowej Cieksyn
30 sierpnia godz. 22.00 Fantomy Festiwal La Strada Kalisz
|
2020-08-14 11:57:18
Fantomy na Cudnych Manowcach
|
W dniu 7 sierpnia odbył się pokaz spektaklu Fantomy w ramach Cudnych Manowców współfinansowanych przez m.st Warszawa.
Fot. Aleksandra Olszewska


W dniu 7 sierpnia odbył się pokaz spektaklu Fantomy w ramach Cudnych Manowców współfinansowanych przez m.st Warszawa.
Fot. Aleksandra Olszewska


|
2020-07-30 10:21:43
Majówka teatralna
|
8 SIERPNIA GODZ. 17.00-22.00 PARK NAD BALATONEM GOCŁAW Majówka teatralna to plenerowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się cyklicznie na terenie Dzielnicy Praga-Południe od 2013 roku. W programie edycji 2020 znajdą wydarzenia z kręgu teatru ulicznego, cyrku i muzyki. Zaprezentuje się Teatr Akt z akcją Podróżnicy i spektaklem plenerowym Płonące laski 4 oraz zaproszeni przez niego (...) 
8 SIERPNIA GODZ. 17.00-22.00 PARK NAD BALATONEM GOCŁAW
Majówka teatralna to plenerowe wydarzenie kulturalne, które odbywa się cyklicznie na terenie Dzielnicy Praga-Południe od 2013 roku. W programie edycji 2020 znajdą wydarzenia z kręgu teatru ulicznego, cyrku i muzyki. Zaprezentuje się Teatr Akt z akcją Podróżnicy i spektaklem plenerowym Płonące laski 4 oraz zaproszeni przez niego goście. Ideą całego wydarzenia jest prezentacja zjawiska teatru ulicznego mieszkańcom Pragi-Południe i Warszawy. To okazja do pokazania działalności lokalnego Teatru Akt i zaprzyjaźnionych artystów w nowej lokalizacji i popularyzacja twórczości kwitnącej na grochowskiej Koziej Górce.
Działania w plenerze zgodnie z zasadą teatru licznego- egalitarnością – skierowane będą do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Wszystkie wydarzenia będą dostępne dla osób mających utrudniony dostęp do kultury / działania w plenerze wstęp wolny /.
Majówka teatralna umiejscowiona będzie nad jeziorem Balaton na terenie asfaltowego boiska i terenów zielonych.
Majówkę teatralną współfinansuje m.st Warszawa Dzielnica Praga-Południe.
Program Majówki teatralnej:
17.00-20.00 Animacje i występy artystyczne
Teatr Limen, Robert Jędrzejewski, Rafał Śpiewak, Dominik Muraszko, Marek Wasilewski, Coolek, Yana Zrazhevskaya, Garouaz El Houceine, Aleksandra Olszewska
17.30 Podróżnicy Teatr Akt
18.30 i 20.00 Rympau Duo
20.30 Płonące laski 4 Teatr Akt
21.15 Orkiestra Ludwika Sarskiego i Małolepszy
Prezentacja według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
1. Wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami). Na terenie imprezy obowiązuje przestrzeń 5m2 na jednego uczestnika.
2. Obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami.
3. Obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu na teren imprezy i przy wyjściu.
4. Działalność gastronomiczna i handlowa nie będzie prowadzona.
5. Przeszkoleni pracownicy obsługi wydarzenia dbają o zachowanie wszelkich ustalonych procedur.
6. Zalecane jest zostawienie przez widzów danych do kontaktu.
7. Publiczność usytuowana w odległości 3 metrów od sceny/artystów.
|
Pokaż wszystkie aktualności |
|