Przejdź do głównej treści
← Powrót

In Blue

Pierwotna wersja spektaklu została przygotowana specjalnie na okazję Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury.

To przedstawienie o lekkiej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Spotyka na swej drodze nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe stwory. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.

Czas trwania – 50 minut

Liczba wykonawców – 7 aktorów, 1 osoba obsługi technicznej

„Aktorzy w kunsztownych kostiumach stylizowanych na początek wieku – kapeluszach, trzewikach, rękawiczkach, z parasolką i kufrem w ręku – udają się w podróż. Pociągiem, który nie nadjeżdża, autobusem, który stłuczką o mały włos nie przekreśla ich planów, samolotem wyraźnie odrzutowym, by w końcu zaokrętowani na transpacyficzny kurs dotrzeć do egzotycznej krainy i tam ulec czarowi fantastycznej menażerii stworów. Wszystko lekko i zabawnie.

Młodzi widzowie nie biorą z resztą tej historii na poważnie. Uśmiechają się, wciągnięci w interakcyjną grę, jaką Teatr Akt podejmuje na początku przedstawienia. Wskazują „podróżnym” drogę, dając się zagadnąć, jak zatrzymani przez ulicznych mimów przechodnie. Łatwo dają się namówić na tą konwencję”