Przejdź do głównej treści
← Powrót

Grochowski Teatr Akt

gg_bj_2016

GROCHÓW, GROCHÓW BUDA JARMARCZNA to kontynuacja cyklu spotkań warsztatowych z zakresu teatru dla młodzieży i dorosłych z 2015 roku. Spotkania we wtorki o godz. 19.00. W kwietniu do grupy mogą dołączyć nowi uczestnicy, wstęp wolny.

Spotkania skoncentrowane będą na przybliżeniu twórczości wybitnego twórcy teatru Tadeusza Kantora, jego inspiracji i sposobu uprawiania teatru. Poszukiwać będziemy „teatru wzruszeń”, jednocześnie metafizycznego i jarmarcznego bliskiego życiu, który będzie odpowiedzią na tęsknotę współczesnego widza. Kantorowską koncepcję cielesności, roli aktora, ruchu i rytmu wzbogacimy o metody teatru ruchu i pantomimy. Spotkania prowadzić będą Tomasz Musiałowicz i Marek Kowalski z Teatru Akt oraz gościnnie Elżbieta Rojek / ex Gardzienice i Teatr Chorea / i Roman Woźniak / Teatr Academia /. Cykle spotkań warsztatowych przeplatane będą pokazami spektaklu GROCHÓW GROCHÓW BUDA JARMARCZNA / 10 prezentacji w 2016 roku /.Partytura działań krążyć będzie wokół wydarzeń historycznych, utworów literackich i opowieści związanych z tą częścią Warszawy / powstanie listopadowe, obóz jeniecki, areszt śledczy, gwara grochowska /, jak i osobistymi wspomnieniami uczestników warsztatów.

Zapraszamy uczestników zeszłorocznych spotkań oraz wszystkie zainteresowane osoby / młodzież, dorośli /.

Pierwsze spotkanie w dniu 22.03.2016 o godz. 19:00 w Teatrze Akt na Łaziebnej 9, następne 29.03, 5,12,19,26.04

GROCHÓW GROCHÓW BUDA JARMARCZNA współfinansuje m.st Warszawa.

„Zanim nie zniknie jeszcze pamięć i obraz tej sceny, a biedny Pierrot nie oddali się na zawsze- pragnę powiedzieć coś, co może najgłębiej i po prostu określi moją drogę do teatru. Po wielu etapach i walkach widzę dzisiaj moją przebytą drogę dość jasno, i rozumiem, dlaczego tak uparcie odmawiałem statusu oficjalności i instytucjonalności. Albo raczej – dlaczego tak uparcie odmawiano mi i mojemu teatrowi przywilejów i warunków wypływających z tych pozycji socjalnych. Ponieważ to była zawsze Buda Jarmarczna.”
T. Kantor