Przejdź do głównej treści
← Powrót

IN BLUE / 7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy

in blue

Trzecia odsłona 7 Sztuk inspirowana będzie barwnym i fantazyjnym światem wody. W pierwszej części warsztat plastyczny Morze pełne stworzeń / 16.00-20.00 /, następnie spektakl plenerowy Teatru Akt In blue / 21.00 / Wydarzenie odbywa się na dziedzińcu Pałacu Pod Blachą, Plac Zamkowy 2.
Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00 czterogodzinnym warsztatem plastycznym Morze pełne stworzeń prowadzonym przez Barbarę Wójcik. Tak opisuje działanie sama artystka:
MORZE PEŁNE STWORZEŃ to swobodny czas działań artystycznych w plenerze dla każdego kto ma ochotę na odpłynięcie od szarej rzeczywistości. Każdy może się dołączyć do współtworzenia morskich klimatów. Działania są proste -układamy błyszczącą mozaikę na różnorodne ryby i inne stworzenia morskie. Stwórz własną kompozycję. Jak? Każdy pomysł jest dobry!
MORZE PEŁNE STWORZEŃ to akcja familijna o charakterze otwartym. Uczestnicy akcji korzystając z materiałów: /mozaikowych folii i papierów holograficznych,kleju/ tworzą własne kompozycje – wzory na rybach, muszlach i konikach morskich.
Do dyspozycji będą piankowe formy stworzeń, które po ozdobieniu stworzą połyskujacą scenografię do kolejnego wydarzenia , jakim jest spektakl IN BLUE.
Pierwotna wersja spektaklu Teatru Akt została przygotowana specjalnie z okazji Europe on Water Festival w Istambule – Europejskiej Stolicy Kultury 2010.
To przedstawienie o lekkiej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku, teatru ulicznego i happeningu. Temat przewodni to podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Spotyka na swej drodze nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe, podwodne stwory. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.
Środki wyrazu to: klasyczna pantomima, taniec z pelerynami-skrzydłami, taniec z wachlarzami, popis na wysokości, taniec na szczudłach i powerizerach.

7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy to cykliczny projekt zakładający prezentacje wszystkich przedstawień plenerowych Teatru Akt znajdujących się w obecnym repertuarze.
7 spektakli będzie można zobaczyć podczas wybranych niedziel od czerwca do września 2017 roku. Każdy wieczorny spektakl poprzedzony będzie akcją, happeningiem lub działaniem artystycznym przyciągającym mieszkańców Warszawy.

Teatr Akt jest niezależną grupą teatralną działającą w formie stowarzyszenia od 1991 roku. Początkowo zespół tworzy w dziedzinie teatru pantomimy i teatru ruchu. Z czasem główną sceną wypowiedzi artystycznej staje się plener i ze spektaklami ulicznymi grupa kontynuuje teatralną przygodę podróżując do dużych i małych miast i miasteczek w Polsce i za granicą. Domeną wciąż pozostaje sztuka mimu, gestu, plastycznego obrazu, uzupełniana elementami cyrku, tańca i wszelkiego rodzaju akrobacji. Od 2010 siedzibą grupy jest budynek przy ulicy Łaziebnej 9 na Olszynce Grochowskiej, który jest bazą do realizacji teatru objazdowego, a także lokalnych, warszawskich projektów artystycznych.
7 Sztuk czyli Akt dla Warszawy współfinansuje m.st Warszawa.