Przejdź do głównej treści
← Powrót

Ja gore na Wygodzie

2capture-20170911-201313

20,21 września godz. 16.00 warsztaty teatralne
22 września godz. 19.00 spektakl plenerowy Ja gore
Dom Kultury Wygoda ul. Koniecpolska 14, wstęp wolny

JA GORE to kontynuacja projektu artystyczno-społecznego, tworzącego poczucie odpowiedzialności, zainteresowań i więzi warszawiaków z ich miejscem zamieszkania, który odbędzie się we wrześniu 2017 roku w plenerze przy Domu Kultury Wygoda, ul Koniecpolska 14 w Warszawie.
W ramach wydarzenia aktorzy z pobliskiego Teatru Akt zapoznają dzieci i młodzież z tajnikami teatru pantomimy, teatru ruchu i teatru ulicznego. Spotkania teatralne zakończy pokaz spektaklu plenerowego Teatru Akt Ja gore.
Organizatorem jest Teatr Akt we współpracy z Domem Kultury Wygoda.
Ja gore współfinansuje m.st Warszawa.

Ja gore :
Żywioł ognia jest główną inspiracją widowiska Teatru Akt. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony ?rozpala? swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.
Reżyseria, choreografia ? Teatr Akt
Czas trwania ? 50 minut
Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Maciej Czarski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz
Spektakl w różnych wersjach oraz jego fragmenty były prezentowane na festiwalach w: Rzymie, Tokio, Palermo, Linz, Cividale del Friuli, Stromboli, Lipari, Warszawie, Przasnyszu, Świdnicy.