Przejdź do głównej treści
← Powrót

Majowe Płonące laski 4

Najbardziej żywotny spektakl Aktu Płonące laski 4 zaprezentowany zostanie w Warszawie dwukrotnie na początku maja.

Pierwszy spektakl odbędzie się 5 maja o godz. 20.00 na Placu przed Kulturoteką w Radości 9 (ul. Powojowa 2), drugi 6 maja o 20.00 na Dziedzińcu Teatru ( ul. Łaziebna 9 ).
Grywany z powodzeniem na prestiżowych festiwalach, jak i w małych miasteczkach. Impulsem do stworzenia były pokazy ogniowe widziane na ulicach, imprezach, festiwalach. Zawsze brakowało w nich dramaturgii i odrobiny teatru, stąd myśl, żeby poznać techniki manipulacji płonącymi przedmiotami i włożyć je w akcję teatralną.
Spektakl w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. To lekka, sentymentalna opowieść, na którą składają się humorystyczne sceny i efektowne popisy, przykład klasycznej sztuki ulicy, bogatej w grę ognia, świateł, dobrej muzyki i wartkiej akcji. Animację ognia, ekspresyjny taniec, barwne i dynamiczne obrazy przeplatają sceny ukazujące odrobinę nostalgii, która pojawia się wraz z każdą dobrze przeżytą chwilą. Spektakl przyjmowany jest równie dobrze na prestiżowych festiwalach teatralnych, jak i w małych miejscowościach. Podobnie, jak w większości przedstawień aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.
Reżyseria ? Ambroży Pogorzelski
Występują – Agnieszka Musiałowicz, Karolina Banaszek, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński
Reżyseria świateł: Adam Sztorc
Wstęp wolny
Spektakl powstał ze środków własnych Teatru Akt.
Premiera 2005

Krótki film prezentujący spektakl:
http://www.youtube.com/v/poKdlN1oMAM
Prezentacje na festiwalach:
Pflasterspektakel – Linz/Austria; Viathea – Goerlitz/Niemcy; Iblabuskers ? Ragusa/Włochy; Sztuka Ulicy – Warszawa, Festiwal w Krakowie, Festiwal w Brnie/Czechy; Festiwal Stadtvewaltung- Ieper/Belgia; Sakud – Pula/Chorwacja; Sermuksnis ? Klaipeda/Litwa; Golden Lion ? Lwów/Ukraina, Czarna Offca-Warszawa, Na obrzeżach -Mazowsze, Karawana Europa-Mazowsze, Arkady Sztuki-Warszawa i wielu, wielu innych uroczych miejscach.
www.teatrakt.pl

Prezentowany w ramach Teatru na Obrzeżach współfinansowanego przez m. st Warszawa.