Przejdź do głównej treści
← Powrót

Majówka teatralna

mt_2019

Majówka teatralna to cykliczne prezentacje spektakli plenerowych Teatru Akt dla mieszkańców Grochowa i Warszawy.
W programie edycji 2019 znajdzie się akcja plenerowa Fu-turyści, animacje artystyczne z dziedziny teatru, cyrku, muzyki oraz wieczorny spektakl plenerowy Teatru Akt Ja gore. Ideą całego wydarzenia jest prezentacja zjawiska teatru ulicznego mieszkańcom Pragi-Południe i Warszawy. To okazja do pokazania działalności lokalnego Teatru Akt po tej stronie torów, gdyż na Olszynkę Grochowską nie wszyscy mogą trafić.
To także okazja do wzięcia udziału w prezentacjach teatru ulicznego, cieszącego się popularnością wśród widowni, lecz rzadko goszczącego w Warszawie. Majówka odbędzie się poza siedzibą teatru, w Parku Polińskiego, który dzięki imprezie mocniej zaznaczy się na kulturalnej mapie Warszawy i pozwoli teatrowi dotrzeć do nowych odbiorców.
Szczegółowy program Majówki teatralnej:

18.00 – 19.00 Fu-turyści ? akcja parkowa

Wędrowcy spoglądający z góry na świat, zwolennicy przyszłości, negujący wszystko, co tradycyjne i logiczne, zwiedzają planetę Ziemia. Hałaśliwi, nieustannie ciekawi nowych doznań stanowią dziwaczną gromadkę w przestrzeni ulicznej. W swoje działania wciągają Ziemian, wzbudzając zdziwienie, bojaźń, czasem radość. Spotkania mają charakter interaktywny i spontaniczny.
19.00 ? 20.30 ? Animacje teatralno-muzyczne

Prezentacje urozmaicą działania początkujących artystów z grupy Grochów Grochów, lokalnych muzyków i happenerów.
21.00 ? 22.00 ? Ja gore ? spektakl

Żywioł ognia jest główną inspiracją widowiska Teatru Akt. Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony ?rozpala? swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Miejsce: Park Polińskiego od strony ulicy Szaserów
Organizator: Teatr Akt, kontakt@teatrakt.pl, www.teatrakt.pl
Partner: Klubokawiarnia Cała Jaskrawość
Projekt współfinansuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawa Dzielnica Praga-Południe
wstęp wolny