Przejdź do głównej treści
← Powrót

Planeta róż w lutym

DSC_5015bW dniu 11 i 12-ego lutego o godz. 19.00 Teatr Akt zaprasza na pierwsze tegoroczne prezentacje nowego spektaklu Planeta róż.

Spektakl inspirowany tekstem ?Małego księcia? Antoine de Saint Exuper’ego. Akcja toczy się na zapleczu areny starego cyrku, po drugiej stronie dekoracji, wśród karykaturalnych postaci cyrkowych, o których Mały Książę powiedziałby: ?Nigdy nie wąchali kwiatów, nigdy nie patrzyli na gwiazdy, nigdy nikogo nie kochali?. To konstelacja bytów zawieszonych w pustej przestrzeni, przestających dostrzegać z pozoru niewinne zło, które sami tworzą na co dzień, stając się jego częścią.
Król, Latarnik, Pijak, Bankier, Próżny to postaci dojrzałe, ale nie wrażliwe, paradoksalnie nie potrafią na chwilę stać się dziećmi. Nie są zdolne ?rozpoznać, kto i co pośród piekła, piekłem nie jest, aby utrwalić to i rozprzestrzenić?.
?Planeta róż? to opowieść o życiu, o potrzebie odnalezienia zagubionej przyjaźni i miłości, czasem trudnej do zaakceptowania. Historia stawia nas przed problemem dojrzewania w swoim człowieczeństwie i refleksji nad tajemnicą śmierci.
?Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.? Mały Książę.

Spektakl opowiedziany za pomocą ruchu, pantomimy, obrazu i muzyki.
Dostępny dla widzów od lat 12.

Kreacja zespołowa Teatru Akt

Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz

Ruch sceniczny – Jarosław Staniek

Muzyka – Dominik Strycharski

Współpraca plastyczna – Urszula Kubicz-Fik, Natalia Kida

Reżyseria świateł – Jędrzej Skajster

Kuratorzy projektu – Agnieszka i Tomasz Musiałowicz

Bilety w cenie 20 zł do nabycia przed spektaklami.
Rezerwacje – kontakt@teatrakt.pl

Teatr Akt, ul. Łaziebna 9, 04-316 Warszawa

Spektakl prezentowany w ramach projektu Sztuka Obrzeży współfinansowanego przez m.st Warszawa.