Przejdź do głównej treści
← Powrót

Planeta róż w najbliższy weekend

W dniu 11 i 12 listopada o godz. 19.00 Teatr Akt zaprasza na kolejne prezentacje najnowszego spektaklu Planeta róż.

DSC_5015bInspiracją powstania spektaklu był tekst ?Małego księcia? Antoine de Saint-Exuper?ego. Nawiązania dotyczą motywów, postaci, refleksji oraz uniwersalnych prawd tam zawartych, a nie konkretnej opowieści. Akcja spektaklu toczy się na zapleczu areny starego cyrku, po drugiej stronie dekoracji, wśród karykaturalnych postaci cyrkowych, o których Mały Książę powiedziałby: ?Nigdy nie wąchali kwiatów, nigdy nie patrzyli na gwiazdy, nigdy nikogo nie kochali?. To konstelacja bytów zawieszonych w pustej przestrzeni, przestających dostrzegać z pozoru niewinne zło, które sami tworzą na co dzień, stając się jego częścią.

Król, Latarnik, Pijak, Bankier, Próżny to postaci dojrzałe, paradoksalnie nie potrafią na chwilę stać się dziećmi. W rzeczywistości to słabe i zagubione jednostki, nie zdolne ?rozpoznać, kto i co pośród piekła, piekłem nie jest, aby utrwalić to i rozprzestrzenić?. W oparach sztuczności, zgnuśnienia i małostkowości pojawia się szansa na zmianę.

?Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu? Saint-Exupery.

Planeta róż to spektakl alegoryczny, opowiedziany za pomocą ruchu, pantomimy, obrazu i muzyki.

Premiera ? grudzień 2016

Kreacja zespołowa Teatru Akt

Ruch sceniczny ? Jarosław Staniek

Muzyka ? Dominik Strycharski

Współpraca plastyczna ? Urszula Kubicz-Fik, Natalia Kida

Reżyseria świateł ? Jędrzej Skajster

Kuratorzy projektu ? Agnieszka i Tomasz Musiałowicz

Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz

Produkcja ? Teatr Akt

Spektakl współfinansowany przez Miasto St. Warszawa