Przejdź do głównej treści
← Powrót

Płonące laski 4 w Rezerwacie Sztuki 22 maja godz. 20.00

DSC03507a

W 2021 roku w cyklu Rezerwat Sztuki prezentować będziemy plenerowe spektakle Teatru Akt na dziedzińcu Teatru Akt. W repertuarze znajdą się Płonące laski 4, Fantomy, Kalos kaghatos, Ja gore oraz eskapada artystyczna Legendy Olszynki.
„Na pierwszy ogień” pójdą Płonące laski 4, które nasi widzowie porównują często z winem ( im starsze, tym lepsze ).
Muzyczne entre zapewni Małolepszy – element lokalny.
Spektakl Płonące laski 4 to nietypowa forma pokazu ogniowego, a jednocześnie najbardziej żywotne przedstawienie Teatru Akt. Impulsem do stworzenia widowiska była chęć wpisania popularnych prezentacji sztucznych ogni w klasyczną akcję teatralną. I tak pozbawione zazwyczaj jakiejkolwiek dramaturgii czy elementów uporządkowanej narracji pokazy otrzymały w wydaniu Teatru Akt strukturę dramatyczną. Powstało przedstawienie, które w zabawny i przewrotny sposób opowiada o odnajdywaniu radości życia w prozaicznych zdarzeniach dnia codziennego. Nasycone nostalgią sceny przeplatają się tu z animacjami ognia, ekspresyjnym tańcem oraz barwnymi, dynamicznymi obrazami tworząc w efekcie lekkie, zabarwione sentymentalną nutą widowisko dla każdego widza. Spektakl jest typowym przykładem klasycznej sztuki ulicy, w której niebagatelną rolę odgrywają gry z płonącymi przedmiotami, pokazy fajerwerków i brawurowe popisy zręcznościowe. Podobnie jak w większości przedstawień, aktorzy Teatru Akt posługują się uniwersalnym językiem ciała, gestów i mimiki.
Opinie:
?Podobnie optymistyczne i rzewne wrażenie, trochę w typie Amelii pozostawił Teatr Akt, który zaprezentował Płonące laski 4. Tytuł, wiele sugerujący, okazał się być ciepłą opowieścią, w której mieszają się czasy i rzeczywistości. Poubierani w przedwojenne stroje mężczyźni spotykają się z kobietami we współczesnych różowych perukach. Spektakl przepełniony spektakularnymi efektami – chodzenie na szczudłach, ogień, akrobacje – wprowadził widzów w nastrój sprzyjający rozpoczynającemu się wtedy weekendowi.?
Ewa Hevelke, Nowa Siła Krytyczna 03.07.2007
?A potem były Płonące laski 4. Ale o nich nie napiszę za wiele, żeby nie popsuć nikomu zabawy, jeśli tylko zdarzy się komuś z czytających te słowa mieć możliwość ? niech się na nie wybierze. Dawno tak się nie uśmiałem. Niemal tarzałem się ze śmiechu, nie zdarzyło mi się od nie pamiętam-jak-dawno?.
Sacher, Blog.pl
Reżyseria: Ambroży Pogorzelski
Występują: Marta Suzin Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński
Światło: Adam Sztorc
Premiera ? 2005 r.
wstęp wolny
Program:
20.00 Małolepszy – element lokalny
20.30 Teatr Akt Płonące laski 4
www.teatrakt.pl
logo_czarne_wspolfinansowaniePłonące laski 4 prezentowane w ramach Rezerwatu Sztuki współfinansowanego przez m. st. Warszawa.
Prezentacja według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.