Przejdź do głównej treści
← Powrót

POEzja – premiera w Teatrze Akt

BANER FINAL1

7.12. godz.19.00    9.12.godz.16.00 i 19.00  10.12.godz.19.00

Nie spodziewamy się i nie wymagamy wiary dla wielce poufnej skądinąd makabreski, którą chcemy pokazać. Bylibyśmy doprawdy szaleńcami, gdybyśmy się tego spodziewali w chwili, gdy własne nasze zmysły odmawiają nam swego świadectwa. O nie, szaleńcami nie jesteśmy i mamy zupełną pewność, że nie majaczymy.
A całe zamieszanie związane jest z osobą Allana Edgara Poe, który utracił kobiety, które kochał. Ich nieobecność odegrała dużą rolę w jego pisarstwie. Według Poego,który często koncentrował się na stracie i śmierci w swoich dziełach „śmierć pięknej kobiety jest bez wątpienia najbardziej poetyckim tematem na świecie”.
Naszym zamiarem jest jasne, treściwe i bezstronne podanie do wiadomości powszechnej szeregu nagich zdarzeń z zakresu życia domowego. Nie chcemy by zdarzenia owe w swych skutkach przeraziły Was, wzięły na męki, unicestwiły, bo ” co widzimy, co się zdaje, snem we śnie wciąż pozostaje”.
Premiera Teatru Akt POEzja
Reżyseria Roman Woźniak
Występują Agnieszka Musiałowicz, Karolina Banaszek, Marta Suzin, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński
Muzyka Robert Jędrzejewski
Spektakl POEzja zrealizowany w ramach Sztuki Obrzeży współfinansowanej przez m.st Warszawa.
Bilety w cenie 20zł dostępne przed spektaklami.
Możliwość wcześniejszej rezerwacji przez pocztę kontakt@teatrakt.pl