Przejdź do głównej treści
← Powrót

Poza czasem / 7 sztuk 27 sierpnia 2017

pc_3 Mirek Barbachowski

Kolejny akt prezentacji 7 sztuk Teatru Akt na dziedzińcu Pałacu Pod Blachą przy Placu Zamkowym 4 to pokaz spektaklu Poza czasem / godz. 20.00 / poprzedzony warsztatami perkusyjnymi / godz. 16.00-20.00 /. Poza czasem to metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.
Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo (vocal performance) składają się na ekspresyjne widowisko.
Spektakl został przygotowany we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą. Premiera – 2014
Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół
Scenografia – Tomasz Musiałowicz,
Hektor Werios Muzyka – Godzzilla Team / Dominik Strycharski – vocal permormance i Grzegorz Szyma – DJ Produkcja – Teatr Akt
Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Julian Waglewski
Warsztaty perkusyjne to nauka gry na nietypowych rekwizytach, tworzenie różnorodnych rytmów, podjęcie próby synchronizacji w grupie oraz stworzenia wieloosobowej kompozycji muzycznej. Ten warsztat muzyczny prowadzony będzie spontanicznie, w nieskrępowanej atmosferze wspólnej zabawy przez zawodowych muzyków.
7 sztuk czyli Akt dla Warszawy współfinansuje m.st Warszawa.