Przejdź do głównej treści
← Powrót

Sen kustosza / 7 sztuk

11024763_10205199438256133_9114497095658147736_n

W przedostatniej odsłonie 7 sztuk  Teatru Akt w dniu 3 września o godz. 20.00 na dziedzińcu Pałacu Pod Blachą obejrzymy Sen kustosza. Widzowie, zaproszeni przez zabawnego Kustosza do jego Muzeum Wyobraźni staja? się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści wyczarowują nie tylko wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, ale pozwalają im oz?yć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie. Kolejno wyłaniające się przestrzenne obrazy ewoluują na oczach widzów, zaskakują, wzruszają, a czasem śmieszą. Przenoszą widzów w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkowa?.
W przewrotnej wyobraźni Artysty wszystko jest możliwe, dlatego i tu rzeczywistości mieszają się i wzajemnie przenikają tak, aby w końcu stworzyć nowe, nieco absurdalne i na pewno wyjątkowe dzieło. W spektaklu można odnaleźć inspiracje wieloma dziełami malarstwa s?wiatowego. Odwołujemy się do takich artystów, jak Chagall, Klimt, Miro, Kandinsky, Picasso i inni.
Teatr Akt od lat zafascynowany poetyka? teatru ulicznego, cyrku, sztuki mimu czy tańca w pełni wykorzystuje wszelkie walory tych sztuk, aby na swój sposób stworzyć ciekawe, pełne ekspresji, plastyczne widowisko.

 

Koordynacja projektu – Agnieszka Musiałowicz
Pomysły i realizacja ? Teatr Akt
Scenografia, kostiumy ? Teatr Akt
Obsada: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Joanna Ziemczyk, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarz?yński
Światło, dźwięk, projekcje: Agnieszka Musiałowicz, Adam Sztorc
Prezentowany w ramach 7 sztuk czyli Akt dla Warszawy współfinansowanej przez m.st Warszawa.