Przejdź do głównej treści
← Powrót

Spotkania teatralne Grochów Grochów

gg_2021_w

Zapraszamy na spotkania teatralne Grochów Grochów w Teatrze Akt w dniach 11, 13, 18, 20, 25, 27 maja 2021 o godz. 19.00

Grochów, Grochów to program artystycznej edukacji w formie spotkań warsztatowych dla młodzieży i dorosłych z zakresu teatru ruchu połączony z prezentacjami spektakli w siedzibie Teatru Akt. Nawiązuje do najciekawszych zjawisk teatralnych teatru działającego poza nurtem oficjalnym w Polsce w XX i XXI wieku.Do tej pory w działalności Grochowa Grochowa ważny był kontekst lokalny, stąd też powstanie takich spektakli jak Grochów Grochów 2015-2016 ( wspomnienia z dzieciństwa i młodości wplecione w realia starego Grochowa ), Sted go 2017 ( inspirowany życiopisaniem Edwarda Stachury, tworzącego na Grochowie ), Grochowska dell’arte 2018 (etiudy pantomimiczne osadzone w realiach współczesnych ) oraz film Odbicia 2020 inspirowany książką Pawła łęczuka i Krzysztofa Micha Odbicia Grochowa. Lecz ten Grochów to także kraina uniwersalna, podobna do kantorowskiego Wielopola, które nie było konkretnym miejscem, lecz mityczną krainą z przeszłości. W latach 2015-2020 uczestnikami zajęć byli amatorzy teatralni, zajmujący się na co dzień innymi profesjami ( średnia wieku grupy około 35 lat – uczyć się można przez całe życie i nawet to lubić ). Przy projektowaniu nowej działalności dużą rolę odegrałaby część dotychczasowych uczestników warsztatów, spojonych wspólnym doświadczeniem wyniesionym z tworzenia i prezentacji w minionych latach i ludzie nowi, którzy przyjdą na kolejne edycje warsztatowe i dołączą do grupy. Profil grupy jest bardzo otwarty, osoby pojawiające się nawet w końcowym etapie cyklu warsztatowego znajdą swoje miejsce i zadanie na miarę swoich możliwości, dzięki stworzonym warunkom do uczestnictwa opartym na własnym wyborze, współpracy z innymi, kreowaniu swojej koncepcji, samodoskonaleniu i samorealizacji.
Fundamentem warsztatów jest teatr ruchu korzystający z doświadczeń pantomimy, tańca i działań plastycznych, stylu tańca butoh i elementów sztuki walki aikido.
Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu do końca roku.
Warsztaty prowadzić będą Marek Kowalski i Tomasz Musiałowicz z Teatru Akt ( teatr ruchu i pantomimy ), uzupełniani przez Paulinę Święcańską ( kontakt improwizacja ), Sylwię Hanff ( taniec butoh ) i Krzysztof Jerzaka ( elementy aikido ). Zajęcia ruchowe przeplatane będą dyskusjami o nowych realizacjach, zaplanowanych na poszczególny rok. Z czasem zajęcia warsztatowe przerodzą się w próby nad spektaklem, którego premiera będzie zwieńczeniem kilkumiesięcznych przygotowań.
W 2021 roku w wyniku działań warsztatowych powstanie spektakl – panoptikum teatralne Pegaz dęba inspirowane dziełem Juliana Tuwima. Na kanwie utworów literackich ilustrowanych bogatą grafiką i zdjęciami stworzone zostaną teatralne dzieła wizualne wypełnione indywidualnymi i grupowymi treściami uczestników warsztatów powstałe w czasie prób i improwizacji.
wstęp wolny
Organizator: Teatr Akt
Projekt Grochów Grochów współfinansuje m.st Warszawa.
Spotkania odbywają się według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W miarę sprzyjających warunków atmosferycznych będziemy działać w plenerze.

logo_czarne_wspolfinansowanie