Przejdź do głównej treści
← Powrót

Teatr Akt Fantomy

PLAKAAT-8

Zapraszamy na premierowe pokazy nowego spektaklu plenerowego Teatru Akt Fantomy.

27.09. godz. 19.00 Dziedziniec Teatru Akt Łaziebna 9

29.09. godz. 19.00 Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera

FANTOMY – spektakl plenerowy

„Wyruszamy w kosmos, przygotowani na wszystko (…). Ze skromności nie wypowiadamy tego głośno, ale myślimy sobie czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem, tymczasem to nie wszystko, a nasza gotowość okazuje się pozą. Nie chcemy zdobywać? kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć? Ziemie? do jego granic (?). Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy?. Stanisław Lem, ?Solaris?

Fabuła powieści prowadzona jest na dwóch równoległych poziomach: romantycznej historii miłosnej oraz opowieści filozoficznej w obliczu spotkania z Nieznanym, czyli myślącym Oceanem. W obu wypadkach, relacji międzyludzkich i międzygatunkowych, człowiek wykazuje brak umiejętności nawiązania prawdziwego kontaktu. Wciąż? aktualny i pobudzający wyobraźnie? temat podroży kosmicznych, spotkań i prób nawiązania kontaktu z Obcymi połączony jest tu z rozważaniami nad kondycja? człowieka, jego lękami oraz problemami w relacjach z drugim człowiekiem.

Teatr Akt jedynie dotyka powieści Lema, w żadnym razie nie opowiada jej, tworzy własna? historię, oparta? na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i delikatnym przymrużeniem oka.

 

W spektaklu wystąpią: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Anna Ługowska, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk

Scenariusz, reżyseria ? Agnieszka i Tomasz Musiałowicz

Muzyka ? Dominik Strycharski

Współpraca scenograficzna – Roman Woźniak

Współpraca plastyczna ? Anna Rudzińska

Projekcje ? Maciej Białek, Szymon Cieślak / Dreamage, Jakub Musiałowicz

Realizacja światła ? Adam Sztorc

Produkcja ? Teatr Akt

Kurator projektu ? Agnieszka Musiałowicz

Projekt współfinansowany przez m. st. Warszawa

Info – kontakt@teatrakt.pl, +48 604107767