Przejdź do głównej treści
← Powrót

Teatr Pod Blachą

2BANER-20

Teatr Pod Blachą to wydarzenie prezentujące sztukę teatru plenerowego w wykonaniu warszawskiego Teatru Akt. 3 czerwca o godz. 15.00 na Placu Zamkowym odbędzie się happening „Pudernice i pantalony”, zaś wieczorem o godz. 21.00 na dziedzińcu Pałacu Pod Blachą obejrzymy spektakl plenerowy „Sen Kustosza”.

„Pudernice i pantalony”
Grupa wystylizowanych postaci epokowych pojawi się z zamiarem zorganizowania uroczystego przyjęcia. Sprzeczki i zabawy eleganckiego i rozkapryszonego towarzystwa wprowadzą spore zamieszanie i wyrwą z codziennej rutyny napotkanych warszawiaków. Chętni i otwarci widzowie będą mieli szansę stać się częścią tego abstrakcyjnego zdarzenia teatralnego.

„Sen Kustosza”
Widzowie, zaproszeni przez zabawnego Kustosza do jego Muzeum Wyobraźni staną się świadkami szczególnego aktu tworzenia. Artyści wyczarują wiele znanych i nieznanych dzieł malarstwa, pozwolą im ożyć i jeszcze raz opowiedzieć swe niezwykłe historie. Kolejno wyłaniające się przestrzenne obrazy będą ewoluować na oczach widzów. Przeniosą ich w przeszłość i przyszłość, do rajskiego ogrodu i paryskich kafejek, na pole bitwy i arenę cyrkową. W przewrotnej wyobraźni Artysty wszystko jest możliwe. W spektaklu można odnaleźć inspiracje wieloma dziełami malarstwa światowego takich artystów jak Chagall, Klimt, Miro, Kandinsky, Picasso i inni.

Pomysły, scenografia, kostiumy – Teatr Akt

Obsada: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Ewa Ampulska, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Janusz Porębski, Krzysztof Skarżyński

Światło, dźwięk, projekcje: Agnieszka Musiałowicz, Adam Sztorc

Czas trwania – 1 godzina
Koordynacja projektu – Agnieszka Musiałowicz

Kontakt: kontakt@teatrakt.pl, 604107767

Wstęp wolny

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Śródmieście.