Przejdź do głównej treści
← Powrót

Unia Teatr Niemożliwy w Teatrze Akt

18010569_1497301213670096_2567035722306541009_n

W dniu 25.06.2017 /niedziela/ o godz. 19.00 obejrzymy spektakl Unii Teatru Niemożliwego Leyman / jestem-początek-jestem /. Prezentację współfinansuje m.st Warszawa.

wstęp wolny

Leymen / jestem-początek-jestem /koncepcja artystyczna: Dorota Anna Dąbek, Marzenna Olszewska inscenizacja i reżyseria : Dorota Anna Dąbek scenografia : Marzenna Olszewska kreacja sceniczna: Marek B. Chodczyński występuje : Jarosław Fandrejewski Każdy z nas postrzega świat w indywidualny sposób. Patrząc na ten sam obraz widzimy różne przestrzenie. Rzeczywistość jest odzwierciedleniem naszych potrzeb i oczekiwań, czasami wyobrażeń. Interpretując sztukę sięgamy do zdobytej wiedzy. Czerpiemy z wartości, norm oraz znanych nam symboli i znaków, w zależności od kręgu kulturowego z jakiego się wywodzimy.Czy idąc utartymi ścieżkami jesteśmy otwarci na własną interpretację?

Unia Teatr Niemożliwy – stowarzyszenie twórcze wielokrotnie reprezentujące Polskę na Przeglądach i Festiwalach.Ich współtwórcy to ludzie profesjonalnie wykształceni artystycznie, wielokrotni stypendyści i laureaci nagród, odznaczeń i medali Ministra Kultury. Współpracujemy ze sobą od 20 lat, zajmujemy się głównie teatrem lalek dla dorosłych. Przy czym termin ?lalka? rozumiemy nie tylko jako twór homoidalny ale także znak, symbol, jakąkolwiek ożywioną materię na scenie. Przez kilka lat prowadzili Scenę Teatru Lalek dla Dorosłych w Kuchniach Królewskich Pałacu w Wilanowie.Od 2004 roku przez kilka lat w Teatrze Stara ProchOFFnia w Warszawie.Są laureatami najwyższych międzynarodowych nagród indywidualnychi zbiorowych m.in.:: Złoty Offeusz – Malta, I nagroda Łódzkich Spotkań Teatralnych, PIERROT 2000, Grand Prix KONTRAPUNKT.Są organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych Lalka też Człowiek w Warszawie.