Przejdź do głównej treści
← Powrót

Ananke w Teatrze Akt

ananke

Rejestracja premiery spektaklu Ananke dostępna będzie  od 28.11 godz. 19.00-30.11 godz. 23.00 na kanale Youtube https://youtu.be/kMurlIYJwYo
i na stronie Teatru Akt na Facebooku https://www.facebook.com/teatr.akt
Ananke to statyczny dramat oczekiwania inspirowany utworem Stanisława Wyspiańskiego Warszawianka. Nawiązuje do popularnego motywu pożegnania ukochanego idącego na bój, niosąc w sobie także znaczenia metaforyczne i ikoniczne dotyczące wolności, miłości, pamięci historycznej.
W dramacie losu, przeznaczenia „Ananke” przeplatają się dwie przeciwstawne tonacje niosące ze sobą radość, jak i śmierć, towarzyszące postaciom noszącym piętno halucynacji, wizji i fantasmagorii.
W tym nastrojowym teatrze wizualno-muzycznym, poza słowami, rozegra się dramat losu na dwóch płaszczyznach: poszczególnych jednostek i zbiorowy dramat całego narodu.
To ryt przejścia z przeszłości do dnia dzisiejszego, rana, z której popłynie nowe życie.
Odwołanie do powstania listopadowego przez pryzmat Wyspiańskiego w miejscu jednej z najważniejszych bitew stanowić będzie unikatowe połączenie rzeczywistości historycznej i współczesnej w rocznicę wybuchu powstania listopadowego.
Spektakl Ananke powstał dzięki współpracy Marka Kowalskiego z Teatru Akt, Anny Ługowskiej ze Sztuki Ciała i kompozytora Roberta Jędrzejewskiego.
Zapis premiery spektaklu dostępny będzie na kanale Youtube 28.11 godz. 19.00 do 30.11 godz. 23.00
Link do obejrzenia spektaklu podamy przed premierą.
Wstęp wolny, miło będzie, jak wesprzecie zbieranie funduszy na utrzymanie siedziby Teatru Akt na https://zrzutka.pl/d3dwfy.
Występują:
Maria – Anna Ługowska
Józef Rudzki – Marek Kowalski
Stary Wiarus – Robert Jędrzejewski
Według pomysłu Marka Kowalskiego
Muzyka – Robert Jędrzejewski
Światło – Krzysztof Skarżyński
Witraże – Tadeusz Jarosiewicz
Video – Sylwia Zawadzka
Zdjęcie – Izabella Kowalska
Produkcja – Teatr Akt
Premiera 29 listopada 2020 Teatr Akt Warszawa Łaziebna 9
Ananke współfinansuje m.st Warszawa.