Przejdź do głównej treści
← Powrót

Fantomy w Teatrze na Obrzeżach 21 maja godz. 20.30

Spektakl inspirowany powieścią ?Solaris? Stanisława Lema. Teatr Akt tworzy własną wariację teatralną opartą na motywach, ideach, a przede wszystkim obrazach snujących się w dziele. Wydobywa z niej przestrzenie kryjące się między słowami. Podchodzi do tematu z dystansem i lekkością.

Zwiastun: https://youtu.be/-k42U4RV6hQ
www.teatrakt.pl

Prezentowany w ramach Teatru na Obrzeżach współfinansowanego przez m.st Warszawa w Teatrze Akt przy Łaziebnej 9.

?Wyruszamy w kosmos, przygotowani na wszystko (?). Ze skromności nie wypowiadamy tego głośno, ale myślimy sobie czasem, że jesteśmy wspaniali. Tymczasem, tymczasem to nie wszystko, a nasza gotowość okazuje się pozą. Nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic. ..
Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy?. Stanisław Lem ?Solaris?.

Teatr Akt wniósł do spektaklu wiele nowych pomysłów inscenizacyjnych, zbiorowe sceny teatru ruchu z oryginalnym wykorzystaniem prostych rekwizytów, taniec i akrobacje na maszcie chińskim, sugestywne projekcje video, muzykę z nowoczesnym, przestrzennym brzmieniem, wykonywaną na żywo. Wszystko zostało wypracowane podczas kilku miesięcy wspólnej pracy artystów nad projektem.

Występują: Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Katarzyna Stefanowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Maciej Czarski, Antoni Borodziuk
Scenariusz, reżyseria ? Agnieszka i Tomasz Musiałowicz
Muzyka ? Dominik Strycharski
Współpraca scenograficzna ? Roman Woźniak
Współpraca plastyczna ? Anna Rudzińska
Projekcje ? Maciej Białek, Szymon Cieślak, Jakub Musiałowicz.
Realizacja światła ? Adam Sztorc