Przejdź do głównej treści
← Powrót

Grochów pod gołym niebem 12.11. godz. 18.00 w Teatrze Akt

Najnowsza premiera Grupy Incydentalnej Grochów Grochów nawiązuje do formy teatru plenerowego, pod gołym niebem, lecz ze względu na porę roku spektakl odbędzie się wewnątrz.
Grochów Grochów tworzy przedstawienie wynikające z ducha i rytmu Grochowa i dynamiki grupy przenikniętej grochowskim klimatem.
Grochów pod gołym niebem to mieszanka literatury ( Edward Stachura, Andrzej Stasiuk, Miron Białoszewski ), muzyki ( Robert Jędrzejewski, Heniek Małolepszy i Joy Division ) i prostej scenografii umiejscowionej w miejscu, gdzie kończy się miasto.
Człowiek otoczony codziennością próbuje wyjść ze strefy bezpiecznej, wypełniony wspomnieniami z dzieciństwa, zabawie, stracie, wspomnieniach, marzeniach i snach.
Delektujemy się przemijaniem, smakujemy jego gorycz na złość śmierci i samotności, na którą skazuje nas cywilizacja.

Grochów Grochów to grupa osób zebrana wokół teatru ruchu i uczestnicząca w programie artystycznej edukacji w formie spotkań warsztatowych dla młodzieży i dorosłych połączonych z prezentacjami spektakli w siedzibie Teatru Akt.
Projekt nawiązuje do najciekawszych zjawisk teatru działającego poza nurtem oficjalnym w Polsce w XX i XXI wieku. Inspiruje nas konwencja teatru offowego, autorskiego, pozainstytucjonalnego, którego ideę staramy się przekazać uczestnikom warsztatów. Do tej pory w działalności Grochowa Grochowa ważny był kontekst lokalny, lecz ten Grochów to także kraina uniwersalna, podobna do kantorowskiego Wielopola, które nie było konkretnym miejscem, lecz mityczną krainą dzieciństwa.
Stąd też powstanie takich spektakli jak Grochów Grochów 2015?2016 ( wspomnienia z dzieciństwa i młodości wplecione w realia starego Grochowa ), Sted go 2017 ( inspirowany życiopisaniem Edwarda Stachury, tworzącego na Grochowie ), Grochowska dell’arte 2018 (etiudy pantomimiczne
osadzone w realiach współczesnych ), film Odbicia 2020 ( inspirowany książką fotograficzno poetycką autorstwa Pawła Łęczuka i Krzysztofa Micha Odbicia Grochowa), Pegaz dęba 2021 ( na motywach panoptikum poetyckiego Juliana Tuwima) i Mutacja_22 ? collage poprzednich spektakli.

Wystąpią:
Anna Ładno, Claudia Wawrzyńczyk, Mirella Kurkowska, Mirek Barbachowski, Dominik Muraszko, Jakub Wichowski, Mariusz Kaleta, Amok Choreomaniak

Muzyka: Robert Jędrzejewski
Piosenka: Heniek Małolepszy

Światło: Krzysztof Skarżyński

Opieka artystyczna Marek Kowalski i Tomasz Musiałowicz z Teatru Akt.

Organizator: Teatr Akt

Wstęp wolny

Grochów Grochów współfinansowany jest przez m.st Warszawa.