Przejdź do głównej treści
← Powrót

Teatr Akt na Rozdrożu

Organizowany od 1994 roku międzynarodowy festiwal sztuk performatywnych ?Rozdroże” prezentuje wartościowe dzieła z pogranicza tańca współczesnego, teatru i sztuk wizualnych. Nieznana w Polsce twórczość cenionych artystów z zagranicy (np. Piny Bausch, Kazuo Ohno, Meredith Monk) konfrontowana jest z nowymi pracami twórców działających w Warszawie.

Podtytuł 27. edycji Festiwalu ?Sztuka na koniec świata” wyraża przekonanie o powszechnie odczuwanym wielowymiarowym kryzysie. Czy jesteśmy świadkami końca znanego nam świata? Program festiwalu dostarczy materiału do refleksji na ten temat.

Teatr Akt zaprezentuje premierowy spektakl SCENY Z KOŃCA ŚWIATA w dniach 3 i 4 października o godz. 19.00 w sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim, Jazdów 2.

Szczegóły i bilety ?https://u-jazdowski.pl/program/perfo/rozdroze/rozdroze-2023\

„Rozdroże” pozwoli odkryć twórczość japońskich artystów: Shiro Takataniego i grupy Dumb Type ? światowych prekursorów widowisk i instalacji wykorzystujących nowe media.

Seans fotografii Marty Ankiersztejn ze spektakli prezentowanych podczas festiwali Rozdroże zaproponuje próbę dostrzeżenia innego wymiaru sztuki.

? Marta Ankiersztejn