Przejdź do głównej treści
← Powrót

Ja gore Teatru Akt w Zielonce 11 września godz. 20.00

118587362_1658943607606656_8664027227696556238_o

Tradycja prezentacji teatru plenerowego w Zielonce sięga roku 2006, kiedy odbył się się pierwszy Plener Zielonka. Występy z niewielkimi przerwami były kontynuowane w następnych latach.
W tym roku w dniu 11 września o godz. 20.00 organizator Teatr Akt zaprasza na skwer „po koszarowcu” przy ul. Wojska Polskiego na spektakl Ja gore.
Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości zainspiruje widowisko Teatru Akt.
Pierwotna, tajemnicza energia ognia jest kołem napędowym całego zdarzenia. Z jednej strony ?rozpala? swych animatorów, z drugiej sama staje się plastyczną materią tworzącą różnorodne, przestrzenne obrazy. Ekspresyjny taniec, popisy akrobatyczne, muzyka oraz magia ognia łączą się w jedno, tworzą niezwykle plastyczny, czasem sentymentalny obraz i sprawiają, że widzowie stają się świadkami swoistego rytuału.
Tytuł spektaklu zaczerpnięty z opowiadania Henryka Rzewuskiego ze słynną kwestią „Pan tu, panie Pogorzelski, robisz swoje – a ja gorę!”

Spektakl powstawał przez kilka lat podczas podróży teatru na sycylijskie wyspy. Do dziś Teatr Akt w międzynarodowym gronie artystów współtworzy widowiska ogniowe w ramach festiwalu Teatro del Fuoco we Włoszech.

„Polecam też świetny spektakl teatru AKT z Warszawy ?Ja gore?. To ich najlepsze i najbardziej atrakcyjne
przedstawienie pełne ognia, które objechało cały świat.
? mówił R. Czechowski, dyrektor Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze”
www.zielonanews.pl
„Uwielbiam aktorów aktu. Dziękuję za radość, łzy i inne emocje. Spektakle są tak magiczne ze nie można
oderwać oczu – ja gorę.”
Magdalena Doroch
Link do filmu – https://youtu.be/Pe8BqZCDbIA

Reżyseria, choreografia ? kreacja zespołowa

Czas trwania ? 55 minut

Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Marek Kowalski, Krzysztof Skarżyński, Tomasz Musiałowicz, Paweł Kulesza
Światło: Adam Sztorc

Spektakl w różnych wersjach oraz jego fragmenty były prezentowane na festiwalach w: Rzymie, Tokio, Palermo, Linz, Cividale del Friuli, Stromboli, Lipari, Oberhausen, Warszawie, Przasnyszu, Świdnicy.
www.teatrakt.pl

Spektakl finansowany z budżetu Miasta Zielonka w ramach Działania na rzecz pielęgnowania kultury i tradycji – plener teatralny.
Partnerem Teatru Akt jest Ośrodek Kultury i Sportu w Zielonce.

Prezentacja według wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

akt herb_zielonka okis_head