Przejdź do głównej treści
← Powrót

Motyle w Wawrze

Piknik ekologiczny EkoPower Wawer zorganizowany przez Dzielnicę Wawer w dniu 10 września w godz. 15.00-19.00, na którym będzie na Was czekał kiermasz żywności ekologicznej, animacje dla dzieci, mnóstwo ciekawych warsztatów, stoiska partnerów miejskich, m. in. Warszawskiej Kranówki, Nadleśnictwa Celestynów, Lasów Miejskich i Zarządu Zieleni m. st. Warszawy oraz Teatr Akt.

Wszystkie działania odbędą się na Plaży Romantycznej w Wawrze przy ulicy Rychnowskiej 15.


Teatr AKT wystąpi podczas pikniku dwukrotnie ? najpierw o 15.00 z happeningiem ?Motyle”.

Bajecznie kolorowe, figlarne Motyle fruwają nad głowami widzów. Nieudolny Łowca Motyli, zwolennik czerni i bieli próbuje zdobyć ciekawe okazy do swej kolekcji. Okazuje się, że zadanie przerasta naszego zucha i zamiast motyli do siatki wciąż wpadają niewinni przechodnie. Działanie interaktywne, improwizowane, nastawione na szukanie kontaktu z widownią, która zwykle stara się pomóc którejś ze stron.

Akcja Motyle finansowana przez m.st Warszawa Dzielnicę Wawer w ramach realizacji zadania publicznego.

Później na finał o godzinie 19.00 wystąpią na samej plaży z przedstawieniem ?In Blue?.
Przedstawienie o lekkiej formie, stanowiące połączenie teatru pantomimy, tańca, cyrku i happeningu. To podróż w krainę wyobraźni, w którą niespodziewanie wyrusza główny bohater. Spotyka na swej drodze nimfy, syreny, koniki wodne i inne baśniowe stwory. Fantazyjny świat wodny inspiruje do stworzenia ciekawych wizualnie obrazów; czasem lirycznych, jak spokojna toń wodna, czasem plastycznych jak rwący strumień, a czasem gwałtownych, jak wzburzone morze.